Get Our Android App

‘ओलीजी हावादारी र मजाक कतिञ्जेलसम्म ?’

 

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टीकी नेतृ मानुषी यमीले नेकपा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई तथ्यमा रहेर आरोप लगाउन सुझाव दिएकी छन् ।आइतबार अध्यक्ष ओलीले ‘बाबुराम भट्टराई भूमिगत हुँदा पनि उनका छोराछोरी बेलायत कसरी पढेका थिए ?’ भनेर प्रश्न उठाएपछि त्यसको जवाफमा नेतृ यमीले तथ्यमा रहेर आरोप लगाउन भन्दै राजनीतिलाई कतिन्जेलसम्म हावादारी र मजाक बनाउने भनेर प्रश्न गरेकी छन् ।

 

समाजिक सञ्जाल फेसबुक पेजमार्फत उनले भनेकी छन्, ‘पूर्व प्रम ओलीजी, अलिकति तथ्यसहित आरोप लगाउनु उपयुक्त होला । स्नातकोत्तर अध्ययनको छात्रवृत्तिमा छानिएपछि मेरी आमाले २०४९ सालमा मलाई पनि सँगै लिएर बेलायत जानुभएको हो । २०५१ मै हामी दुवै नेपाल फर्किसकेका थियौँ । हामी कुन आम्दानीको स्रोतबाट गएका थियौं, त्यहाँ हामी कस्तो अवस्थाबाट गुज्रियौँ भन्ने कुरा आमाको हालै प्रकाशित आत्मकथा ‘हिसिला’ को पेज नं. ४६ देखि ५१ सम्म उल्लेख गरिएको छ । कष्ट गरेर पढ्नुहोला । राजनीतिलाई कतिञ्जेल यस्तै हावादारी र मजाकको विषय बनाउने ?’

छोरी मानुषीअघि जसपाको संघीय परिषद्का अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले आफ्नो छोरी मानुषी यमी भट्टराई बेलायत पढ्न गएको प्रमाणित गर्न अध्यक्ष ओलीलाई चुनौती दिएका थिए ।

 

डा. भट्टराईले भनेका छन्, ‘मित्र खड्ग प्रसाद जी, पूर्व प्रम जस्तो मान्छेले तथ्यहीन उडन्ते कुरा गर्नु शोभनीय भएन । हाम्री छोरी मानुषी ७ वर्षको उमेरमा जनयुद्धपूर्व २०४९–५१ मा आमा हिसिला छात्रवृत्तिमा बेलायत पढ्न गएको बेलासँगै गएर संगै फर्केकी हुन् । त्यस यता उनी बेलायत गएको प्रमाणित गर्नोस् न !’

Leave a Reply

Your email address will not be published.